دانلود خلاصه کتاب رفتار سازمانی استیفن پی رابینز

رفتار سازمانی یک رشته کاربردی از علوم رفتاری است و بر پایه چندین رشته علوم رفتاری قرار دارد که عبارتند از:

روان شناسی ، جامعه شناسی اجتماعی ، مردم شناسی و علوم سیاسی ، روان شناسی در سطح خرد و بقیه در سطح کلان نقش ایفا می کنند .

در مرحله عمل مطالعه افراد انسانی را مطالعه رفتار سازمانی می نامند . رفتار سازمانی عبارت است از مطالعه منظم (سیستماتیک) عملیات ، اقدامات ، کارها و نگرشهای افرادی که سازمان ها را تشکیل می دهند . در رشته رفتار سازمانی مطالعه منظم جایگزین قضاوت مشهودی می شود ، یعنی مدارک و شواهد علمی که در شرایط کنترل شده جمع آوری می شود ، به شیوه ای معقول مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد و در رابطه با هر معلولی در پی علت بر می آید . در رابطه با عملکرد فرد فرد نیز سه عامل نقش اساسی دارند : تولید (بهره وری) ، غیبت و جابجایی کارکنان . مدیران به کیفیت و کمیت تولید کارکنان توجه دارند ، حال آن که غیبت و جابه جایی کارکنان بر بازده و تولید آنان اثر معکوس دارد. جابجایی کارکنان موجب افزایش هزینه ها می شود و سازمان همواره با افرادی کم تجربه کار می کند . مدیران به سه علت به رضایت شغلی کارکنان توجه دارند :

-۱ می توان بین رضایت شغلی فرد و تولید یا بهره وری یک رابطه مستقیم مشاهده کرد .

-۲ رضایات شغلی فرد با میزان غیبت و جابجایی او رابطه معکوس دارد .

-۳ مدیران در برابر کارکنان احساس مسئولیت انسانی می کنند واژه سازمان در آخرین بخش تعریف نشان می دهد که رفتار  سازمانی ، رفتار فرد یا گروه را در رابطه با کار مورد توجه قرار می دهد .

در این مطلب دانلود خلاصه کتاب رفتار سازمانی استیفن پی .رابینز رو براتون آماده کردم که  مترجمین آن دکتر علی پارساییان و دکتر سید محمد اعرابی می باشند.

توجه داشته باشید که خلاصه سازی یک کتاب، کاری است که از عهده هر کسی برنمی آد و اگر فرد از هنرمندی خاصی برخوردار نباشه ممکنه بخشی از مطالب مفید کتاب از دست بره.

%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

این خلاصه ای که اینجا قرار داده شد از بهترین نمونه های موجود است.

دانلود خلاصه کتاب رفتار سازمانی استیفن پی رابینز در ۱۰۰ صفحه و حجم ۱٫۳ مگابایت

قیمت ۳۰۰۰ تومان

[zarinpalpaiddownloads id=”22″]

همچنین ببینید

جزوه تایپی اصول و مبانی کارتیمی و مهارت های حل مسئله

جزوه تایپی اصول و مبانی کارتیمی و مهارت های حل مسئله

کارگروهی اهداف هر سازمان را برآورده می کند نه کارانفرادی و جداگانه افراد؛ به بیان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 10 =